Aktualizováno 23.4. 2017 22:01
MotoGP Závody v Americe

Králem Austinu je popáté Márquez! Abraham závod nedokončil

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil skončil v závodě kategorie Moto3 v americkém Austinu na 23. místě. Karel Abram, který vyjel do závodu s naštípnutým kotníkem a natrženým meniskem po pádu v tréninku, závod nedokončil. V Texasu už popaté vládl Marc Márquez.

Španělský jezdec tak narušil nadvládu Mavericka Viňalese, který se z trati poroučel už ve druhém kole. V podobných místech skončil závod i pro českého závodníka Karla Abrahama.

Márquez dokázal předjet v úvodu vedoucího Daniho Pedrosu a navázal na vítězství z kvalifikace. Do čela celkové klasifikace třídy MotoGP se ale dostal Valentino Rossi, který v Austinu dojel na druhém místě. Pedrosa doplnil oba jezdce na stupních vítězů jako třetí.

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Ameriky silničních motocyklů 23. místo a ani ve třetím závodu seriálu mistrovství světa v kategorii Moto3 nebodoval. Jeho letošním maximem zůstalo 18. místo z předchozí Grand Prix v Argentině, na úvod sezony v Kataru dojel dvacátý.

Z vítězství se na okruhu v Austinu radoval stejně jako vloni Ital Romano Fenati, jenž na další výhru čekal právě rok. Druhé místo v závodu, který musel být po pádu Kaita Toby zastaven a po restartu zkrácen na 12 kol, obsadil Jorge Martín ze Španělska, třetí skončil další Ital Fabio Di Giannantonio.

Kategorii Moto2 vyhrál Ital Morbidelli před švýcarském závodníkem Lüthim a Japoncem Nakagamim.