Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 8. 2017
MotoGP Velká cena Brna

Kornfeil dojel na mokru v Brně dvacátý, vyhrál Španěl Mir!

Jakub Kornfeil
Zdroj: Profimedia

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky na mokré trati dvacáté místo ve třídě Moto3. Pro šesté vítězství v sezoně si dojel lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který dnes skončil druhý. Po deseti závodech vede Mir již o 42 bodů.

Kornfeil nedokázal na domácí půdě navázat na loňské šesté místo. V úvodu závodu se propracoval na desátou pozici, postupně ale ztrácel a propadl se mimo bodované příčky. Čtyři kola před cílem byl čtyřiadvacátý, v závěru se ale posunul na dvacáté místo. V letošní sezoně zatím bodoval pouze v květnu ve francouzském Le Mans, kde skončil jedenáctý. V průběžné klasifikaci mu patří 26. místo.

 

 

"Odstartoval jsem dobře, ale problém byl v tom, že trať osychala. Déšť nepřicházel, stopa na trati vysychala a já jsem nemohl najít limit, hranici pádu," řekl Kornfeil ke střední části závodu, ve které za soupeři zaostával. Jeho výkon se zlepšil až v závěru. "Snažil jsem se držet za jezdci a ujet těm za mnou, ale nedařilo se," doplnil. Zároveň poukázal na slabší výkon svého motocyklu Peugeot, na který si stěžuje celou sezonu.

 

Na obtížné podmínky poukázal i Mir. "Proto jsem nesmírně rád, že se mi podařilo závod dotáhnout k vítězství, které věnuji tragicky zesnulému bývalému slavnému jezdci a krajanovi Ángelu Nietovi," řekl v cíli. Mir od začátku jezdil ve vedoucí čtyřčlenné skupině a dlouho kontroloval situaci za zády svých soupeřů. Na první místo zaútočil až tři kola před cílem. V závěru ještě odrazil útok Fenatiho, jemuž v poslední zatáčce podklouzlo kolo. Smůlu měl vítěz kvalifikace Argentinec Gabriel Rodrigo, který v poslední zatáčce upadl a závod nedokončil.

 

Závod motocyklového mistrovství světa třídy Moto2 v Brně, který byl kvůli dešti přerušen, vyhrál Švýcar Thomas Lüthi před Španělem Alexem Márquezem. Český jezdec Karel Hanika, jenž startoval poprvé v sezoně na divokou kartu, obsadil 22. místo.

 

Závod byl v osmém kole kvůli dešti přerušen a po přezutí pneumatik pokračoval jen na šest kol. Na start se jezdci postavili podle pořadí po sedmém kole. Na prvním místě byl nejrychlejší muž kvalifikace Ital Mattia Pasini, ale do restartovaného závodu špatně odstartoval, hned v prvním kole upadl a do cíle nedojel.

 

Závody na Masarykové okruhu můžete sledovat živě na stanici Nova Sport 1. Start královské třídy MotoGP (Karel Abraham) je naplánován na 13:30.

ČTK, lju TN.cz