Publikováno 15. 10. 2017
MotoGP Velká cena Japonska

Kornfeil byl na mokrém asfaltu v Japonsku osmý. Abraham měl pád!

Karel Abraham

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Japonska osmé místo v Moto3 a na mokrém asfaltu v Motegi si vyjel druhý nejlepší výsledek v sezoně mistrovství světa. Karel Abraham závod v královské MotoGP po pádu nedokončil.

Oba čeští motocyklisté startovali z dvacátého místa. Kornfeil se dokázal probojovat v cíli k osmi bodům a jen o jednu příčku tak zaostal za svým letošním maximem z Grand Prix San Marina, kde se začátkem září rovněž závodilo na mokru.

Možná korunovace mistra světa v Moto3 se dnes nekonala. Španěl Joan Mir, který z dosavadních 15 závodů už osmkrát vyhrál, startoval až ze sedmé řady stejně jako Kornfeil a na body nakonec nedosáhl. Dojel sedmnáctý a vítězný Ital Romano Fenati snížil Mirův náskok v čele MS na 55 bodů. Do konce sezony zbývají tři závody.

Královskou třídu MotoGP zase zdramatizoval jiný italský motocyklista Andrea Dovizioso. V těsném finiši v Motegi porazil úřadujícího šampiona Marca Márqueze a ztrácí na něj už jen 11 bodů.

Šestnáctá Grand Prix se pojede už za týden na Phillip Islandu v Austrálii.