Publikováno 2. 1. 2018
Hokej Mistrovství světa U20

Kořenář vychytal Finy, čeští mladíci postupují do semifinále!

Josef Kořenář a Libor Hájek

Česká hokejová reprezentace do 20 let postoupila na mistrovství světa v Buffalu do semifinále. Svěřenci trenéra Filipa Pešana porazili Finsko 4:3 až po nájezdech, které rozhodl Martin Nečas. Velkou měrou se ale na výhře podílel brankář Josef Kořenář, který si připsal 51 úspěšných zákroků.

Mezi nejlepší čtyři týmy se čeští mladíci dostali poprvé od roku 2005, kdy v Grand Forks získali bronz.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána vedli od sedmé minuty po přesilovkové trefě Filipa Zadiny, ale v první polovině druhé třetiny otočili skóre Aapeli Räsänen s Ollim Juolevim. Ještě ve druhém dějství vyrovnal Kristian Reichel. Ve 47. minutě zužitkoval tlak Finů Kristian Vesalainen, v čase 57:34 však při hře bez brankáře vyrovnal Zadina a vítězný gól v nájezdech vstřelil Nečas.