Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2017 19:09
ufc mcgregor se bude dívat

Korejská ZOMBIE si odbyla službu v armádě. Teď chce převzít trůn!

Chan Sung Jung
Zdroj: Profimedia
Chan Sung Jung
Témata:

Nedělní galavečer má podtitul „velký návrat“. Po více než tříleté pauze se do oktagonu vrátí Chan Sung Jung, lépe známý jako „Korejská zombie“. Na obrazovkách NOVA Sportu jsme ho vidět nemohli, ale jeho zápasy v UFC zvedaly lidi ze sedaček.

Povinná vojenská služba v Koreji zřejmě nezná výjimky. Ať už jste hvězda v Americe nebo ne, tak si dva roky odbýt musíte. Chan byl povolán krátce po svém titulovém zápasu s Josém Aldem. Ten sice prohrál, ale z větší části to bylo zaviněno zraněním ruky, které si přivodil. Na svém kontě má i jeden z nejrychlejších knokautů v historii UFC, kdy poslal Marka Hominicka za 7 vteřin k zemi.
 

„Korejská zombie“ je nejen skvělý zápasník, ale i oblíbenec fanoušků. Jenže 3 roky jsou dlouhá doba a i celé UFC se za tu dobu změnilo. Tvrdý návrat do reality tak pro něj plánuje Dennis Bermudez. Ten se uvelebil pevně v top 10 a loni si připsal dvě cenné výhry v řadě. Pro Chana to bude těžký test hned na uvítanou.


Svoje jméno si hodlá udělat i vycházející hvězda slámové váhy, Alexa Grasso. Tato roztomilá Mexičanka se však dokáže v oktagonu změnit na pořádné zvíře. Svůj úsměv odloží stranou a místo toho příjdou na řadu pěsti. Proti veteránce Fellice Herrrig jí bude čekat nejtěžší zápas v kariéře. I tak zůstává teprve jednadvacetiletá Alexa favoritkou.

 

 
Svaly nejsou všechno. Aspoň to hodlá James Vick dokázat proti Abelovi Trujillovi. Výškový rozdíl činí 15 cm, takže Abel bude muset prokázat řádnou vybušnost, protože na dálku jen tak nevyhraje.

 
Zbytek karty nabídne další trojici zápasů známějších i méně známých tváří. Například se do akce dostatne poslední protivník Jona Jonese, Ovince St. Preux.


Galavečer z Houstonu odstartuje ve 4:00 na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO. Buďte u toho jak „Korejská Zombie“ opět povstane!

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama