Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.9. 2016 10:21
cyklistika dohodnuto

König opustil Frooma a tým Sky! Bude jezdit s Peterem Saganem

Leopold König
Zdroj: facebook.com

A je to tady. Dlouho se spekulovalo, kam po letošní sezoně zamíří český cyklista Leopold König. Tým Sky, ve kterém působil od roku 2014, se rozhodl opustit i navzdory tomu, že s ním počítali a chce se rvát o pozici stájového lídra. Bude to mít ale těžké, protože v týmu bude mít slovenského showmana Petera Sagana!

König přišel do Sky v loňském roce z německého týmu NetApp, kde působil společně s dalším českým cyklistou Janem Bártou.

 

 

Bárta mohl být spokojený, protože stáj NetApp změnila jméno a sponzora a stala se z ní Bora-Argon. Tam přestoupil i úřadující mistr světa i Evropy, slovenský šoumen Peter Sagan.

 

 

Jenže rodákovi z Moravské Třebové se ve Sky sice poměrně dařilo (na loňském Giru skončil celkově na 6. příčce), ale pořád byl ten, kdo musel pracovat pro celkového lídra a tím nebyl nikdo jiný, než trojnásobný vítěz slavné Tour de France, Brit Chris Froome.

 

 

Leo se navíc nechal několikrát slyšet, že pro něj byl tým Sky obrovskou školou, ale rád by své vrchařské schopnosti uplatnil někde, kde by on byl tím, kdo bojuje o celkové vítězství. V novém týmu to bude mít sice těžké, ale společnost mu budou dělat Peter Sagan a jeho starý, známý kolega Jan Bárta.

 

Hodně štěstí, Leo!

mm TN.cz