Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.6. 2016 13:24
přehled je to venku

Konečně: Díky, trenére zná letošní TOP 30!

Díky, trenére
Zdroj: Nova Sport

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére zná finální výběr pro Top 30. Jména trenérů a trenérek, kteří budou dál soutěžit o titul Trenér mládeže 2016, najdete níže. Od 25. ledna mohli svěřenci trenérů, jejich rodiče a sportovní nadšenci nominovat své oblíbené trenéry. V červnu se vše uzavřelo a organizátoři společně s odborníky z jednotlivých sportovních svazů posuzovali nominované trenéry.

„Četli jsme i příspěvky od lidí, kteří nominovali své oblíbené trenéry. Bylo nádherné sledovat, jak si cení práce trenérů. O tom vlastně je celá akce,“ prohlásil Petr Rydl, hlavní organizátor Díky, trenére, kterou podporuje přes 30 sportovních svazů a mnoho slavných osobností. Největší počet trenérů je z fotbalu (25%), následují lední hokej (10%), basketbal (10%) a házená (6%).


Top 30 trenérů bylo vybráno na základě vyplněného dotazníku, jejich statistické zpracování a analýzu uskutečnila IPSOS, největší agentura výzkumu trhu a veřejného mínění v České republice. Vybranou společnost trenérů čekají do poloviny září návštěvy komisařů a týmu Díky, trenére. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Po pečlivém zkoumání pošlou do třetího kola soutěže deset trenérů, z nichž odborná porota vybere Trenéra mládeže 2016.


Vítěz obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 50 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.Druhý nejlepší trenér v celkovém pořadí obdrží od pořadatele 25 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru a stejnou částku pro jeho sportovní klub na práci s dětmi.


Třetí nejlepší trenér dostane od pořadatele soutěže 25 tisíc korun na zahraniční stáž dle vlastního výběru.
Vyhlášení soutěže proběhne v listopadu letošního roku.


A zde je seznam TOP 30 trenérů 2016! Gratulujeme! Seznam je řazen abecedně podle sportů - TOP 30 Díky, trenére [pdf]

Nova Sport