Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2016 11:03
UFC Velký zápas

Konec Rousey? Nunes s bývalou šampionkou zametla! VIDEO

Ronda Rousey vs. Nunes
Zdroj: Profimedia

Jak oslavit konec roku než velkým galavečerem UFC 207. Ohňostroje nás čekají sice až po půlnoci, ale podobná podívaná byl k vidění již dnes ráno. Dva titulové zápasy, kolem kterých se motala všechna pozornost. Ale hlavně očekávaný návrat Rondy Rousey. Jak to dopadlo a co přinesla rok dlouhá pauza se dozvíte níže v článku.

 Rok nebylo o Rondě vůbec slyšet. Na veřejnosti se ukazovala jen minimálně a tak nikdo nevěděl, jestli ji po těžké porážce ještě někdy v oktagonu uvidíme. Po ohlášeném návratu se tato otázka vyřešila, nicméně spousta otazníků stále zůstávala ve vzduchu. Jak je na tom psychicky? Zavedla nějaké změny v jejím tréninku? Zlepšil se její postoj a především kritizovaný box? Tak dnes ráno nám její výkon poskytl řadu odpovědí.

 


Ronda byla favoritkou díky předešlým výkonům, ale Amanda Nunes se během letošního roku stala právoplatnou královnou a Rondu si chtěla přidat na seznam svých obětí. Nutno zmínit, že Ronda vypadala po fyzické stránce ve skvělé formě, ale hned první vteřiny zápasu byly katastrofální.

 


Amanda lehce trefila bývalou šampionku kombinací dvou úderů, což byl začátek opravdu rychlého konce. Hned po nich se totiž Rondina hlava nepřirozeně odrazila a i nohy přestaly pracovat, tak jak mají. Amanda se poté vydala po své soupeřce, jako lvice po a ukázala všem, kdo je nyní královnou bantamové váhy. Tvrdé a přesné údery rychle s Rondou otřásly po poslední sérii, již sotva stála na nohou. Za necelou minutu tak byl konec.

 

 

V očích diváka vypadala Ronda až amatérsky a jestli se něco nezlepšilo, tak její box a obrana. Těžká porážka z návratu byla ještě tvrdší než od Holly Holm, zde to nebyl jeden úder, ale opravdu jednostranná demolice od prvních vteřin.

 


A je tohle konec příběhu s názvem Ronda Rousey? Pravděpodobně ano. Jen těžko si lze představit, že se po další takto tvrdé porážce ještě někdy vrátí. Jakožto velmi emotivní člověk to snáší opravdu těžce, a předešlé myšlenky na sebevraždu toho byly jasným důkazem. Ani takto dlouhá izolace neměla pozitivní dopad. Poslední slovo má však Ronda a snad se dočkáme jejího vyjádření. Pokud by ukončila svoji profesionální kariéru, tak může pokračovat v té filmově. Na pár filmech se již podílela, tak se možná filmové plátno stane místem, kde bude pokračovat.
 

 

Lukáš Zduba TN.cz