Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2018 19:57
tenis tak to je škoda

Konec, nejde to! Bývalá světová dvojka Radwaňská končí kariéru

Agnieszka Radwaňská
Zdroj: Profimedia

Není jí ani 30 let a už pověsila tenisovou raketu na hřebík. Polská tenistka a bývalá světová dvojka Agnieszka Radwaňská dnes na svém twitteru oznámila, že kvůli přetrvávajícím zdravotním obtížím končí svoji bohatou kariéru.

Devětadvacetiletá hráčka dnes šokovala celý tenisový svět, když na svém twitteru napsala následující věty. "Dnes, po třinácti letech v profesionálním tenisu, jsem se rozhodla ukončit kariéru. Nebylo to jednoduché rozhodnutí," napsala Radwaňská.
 

14

GALERIE: Agnieszka Radwaňská ukončila tenisovou kariéru

Zdroj: Profimedia

Agnieszka Radwaňská

Hodnocení:


 

Ještě před třemi roky přitom triumfovala na Turnaji mistryň, kde ve finále porazila Petru Kvitovou. "Jsem vděčná za tolik skvělých vzpomínek, včetně těch z dvaceti titulů z turnajů WTA, triumfu z Turnaje mistryň, wimbledonského finále a mnoha dalších. Bohužel už nejsem schopná hrát a trénovat způsobem, na jaký jsem byla zvyklá," vysvětlovala své rozhodnutí rodačka z polského Krakova.

 

 

Ke svému poslednímu zápasu na okruhu WTA nastoupila letos v září v Soulu, kde v osmifinále podlehla Rumunce Irině Camelii Beguové. Aktuálně jí patří 75. příčka na žebříčku.

mm TN.cz