Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2016 13:17
superliga fotbalová revoluce

Konec Ligy mistrů? Giganti z Evropy jednají o vlastní soutěži!

Arsenal s Petrem Čechem
Zdroj: profimedia.cz
Arsenal s Petrem Čechem

Dost možná se blíží doba, kdy budou v Lize mistrů chybět ti největší giganti. Mohli by totiž soupeřit mezi sebou v nové soutěži určené speciálně jen pro ně. Alespoň takovou představu má americký miliardář Stephen Ross, který zahájil tajnou sérii jednání o Superlize s pěticí největších klubů z Anglie.

Výkonný místopředseda Manchesteru United Ed Woodward, generální ředitel Arsenalu Ivan Gazidis, předseda Chelsea Bruce Buck, generální ředitel Manchesteru City Ferran Soriano, generální ředitel Liverpoolu Ian Ayre a miliardář Ross. Takové bylo složení na tajné schůzce v londýnském hotelu Park Lane.


Zástupci celků z Premier League měli diskutovat o možnostech odtržené soutěže. Její vytvoření by znamenalo ukončení jakékoli nejasnosti ohledně kvalifikace do Ligy mistrů, současné nejprestižnější evropské klubové soutěže.
 


Za vším stojí podle listu právě miliardář Stephen Ross. Vlastníkovi klubu z NFL Miami Doplhins se totiž velmi líbí vidina soutěže, v níž budou hrát jen ty největší a nejznámější evropské kluby. Vedle gigantů z Anglie by rád v soutěži viděl i další TOP týmy.

Stephen Ross
Zdroj: profimedia.cz Stephen Ross


Je zřejmé, že pokud by byl celý projekt úspěšný, Liga mistrů by dostala pořádnou ránu. Pravděpodobně by to znamenalo i konec slavné soutěže.
 

pha TN.cz