Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 11:58
22 let fanoušci se dočkali

ŠOK: Wenger oznámil, že odchází! Jedna velká éra Arsenalu končí

Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia
Arsene Wenger

Na lavičce Arsenalu Londýn končí trenér Arsene Wenger! Francouzský trenér, kterýá vládl jednomu z nepopulárnějších fotbalových klubů světa skoro 22 let, to oznámil na setkání s novináři. Překvapivě ale odchází rok před uplynutím poslední smlouvy.

Na páteční rutinní tiskové konferenci před běžným zápasem anglické fotbalové Premier League se stala věc, kterou čekal málokdo. A novináři, kteří tenhle mítink propásli, si rvou vlasy. Arsene Wenger totiž všechny překvapil. 

Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia Arsene Wenger

"Po pečlivém zvažování a po rozhovorech s klubem se domnívám, že je správný čas, abych na konci sezóny odstoupil," sdělil své rozhodnutí. 

Do Arsenalu přišel před dlouhými 22 lety. Na tehdejší stadion Highbury přišel v roce 1996 a dočkal se stějování na dnešní Emirates Stadium. Před Arsenalem vedl japonský tým Grampus Nagoja.

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

"Jsem vděčný za to, že se mi dostalo cti, vést tenhle klub po tolik památných let. Klubu jsem sloužil s plným nasazením. Chci poděkovat zaměstnancům, hráčům, ředitelům a fanouškům, kteří tento klub dělají tak výjimečným," dodal pak v prohlášení na webových stránkách Arsenalu.

Arsene Wenger vyhrál s Arsenalem tři mistrovské tiluly, sedmkrát slavil v FA Cupu a double získal v letech 1998 a 2002.

Tomas Rosicky
Zdroj: Profimedia

Také díky němu za slavný klub mohli hrát dva čeští fotbalisté Tomáš Rosický a Petr Čech.

ram TN.cz