Aktualizováno 9.3. 2017 09:56
velká škoda pohádky je konec

Pešta dostal čtyřikrát nařezáno a v UFC končí! Tohle teď vzkazuje

Viktor Pešta
Zdroj: Profimedia

Nejprestižnější MMA organizace světa UFC po třech porážkách v řadě propustila ze svých služeb Viktora Peštu.

Očekávané se stalo skutkem a ode dneška už v UFC nepůsobí žádný český zápasník. Viktoru Peštovi, který zápasil v těžké váze, se stala osudnou porážka od Alexeje Olejnika. Ta byla pro šestadvacetiletého rodáka z Příbrami už třetí v řadě a to většinou v oktagonu znamená konec.

"Moje pouť v UFC skončila. Je to hořká pilulka ke spolknutí, ale chápu, že mé porážky mají své důsledky,” oznámil v noci ze středy na čtvrtek Pešta na svém Twitteru.


Pešta zápasnickou elitu opuští s bilancí jedné výhry a čtyřech porážek. I když předvedl nadějné výkony, zahraničním fanouškům se zapsal do povědomí hlavně iknasováním tvrdého KO od Marcina Tybury a také jako první fighter, který byl v historii UFC ukončen technikou Ezekiel choke. Tu na Peštu aplikoval jeho poslední soupeř Aleksei Olejnik 15. Ledna na akci UFC Fight Night: Rodríguez vs. Penn.

 


Pro stále velmi mladého Peštu ale konec v UFC nemusí znamenat definitivní konec nadějí. Pokud bude chtít dál pokračovat v MMA, bude o tohoto borce jistě zájem ve druhé nejprestižnější organizaci Bellator, kde často hledají útočiště právě zápasníci vyvázáni ze smlouvy v UFC. Pešta se ale do historie navždy zapíše jako teprve druhý Čech, který kdy zápasil v UFC. Prvním byl Karlos Vémola, který organizaci opustil s negativní bilancí dvou výher a čtyř porážek.

Nova Sport