Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 17:16
záhada neuvěřitelná situace

Konec Jarolíma? Nejde to, nelze vypovědět smlouva, přiznal Berbr

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Karel Jarolím

Být trenérem fotbalové reprezentace a pobírat statisíce korun měsíčně, to je džob snů. Teď to ale bude mít Karel Jarolím jiné. Každý druhý den se bude zpovídat Romanovi Berbrovi. Ten se rozhodl, že si na kouče nároďáku posvítí.

Důvodem je podle faktického šéfa svazu Romana Berbra neúspěch reprezentace v kvalifikaci o MS 2018 v kombinaci s minimem sebekritiky. A také fakt, že Jarolím je prý podle platné smlouvy, kterou ještě sestavoval Miroslav Pelta, neodvolatelný.


"Smlouva bohužel neobsahuje sportovní odpovědnost. Nedá se vypovědět,“
konstatoval Roman Berbr na úterní tiskové konferenci."Hráli jsme fotbal komplikovaný, neproduktivní, pomalý a mužstvo nemá žádného lídra,“ hromoval Berbr. „Nemáme žádného Kvašňáka, Nedvěda nebo Horvátha,“ dodal. Berbr přiznal, že pokud by Jarolím nabídl svou funkci k dispozici, u týmu by skončil.


Výkonnému výboru vadí i vliv fotbalových manažerů na nominace hráčů. V průběhu kvalifikace si za národní tým zahrálo 43 hráčů! Tohle teď chce hlídat přímo Roman Berbr...
„Každý den budu sedět s Karlem a bude mi vysvětlovat, co kde a jak a proč,“ říká fotbalový funkcionář. "Musí přestat turistika hledání hráčů. Výbor je znepokojen informacemi o vlivu agentů na nominace. Znepokojuje nás, že hráč odehraje dvě utkání a hned se objeví v reprezentaci,“ dodal Berbr.


Zároveň sdělil, že se změní členové realizačního týmu a nové nebude vybírat Karel Jarolím. Trenér fotbalové reprezentace prostě není v komfortní situaci. Podmínky, které mu vedení FAČR nastavuje, jsou předzvěstí brzké rezignace. Pokud opravdu hodně ponížený Jarolím sám neodstoupí, bude to mezi ním a Romanem Berbrem pořádně napjaté.

ram TN.cz