Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2018
Fotbal Vyhazov trenéra

Konec Conteho v Chelsea: Klub z Londýna brzy představí Sarriho!

Antonio Conte
Zdroj: Profimedia
Antonio Conte

Italský kouč Antonio Conte podle anglických médií končí v londýnské Chelsea. Podle novinářů ho oficiálně nahradí v nejbližších dnech krajan Maurizio Sarri. Klub tuto informaci zatím odmítá komentovat.

Antonio Conte má za sebou nepovedenou sezonu v Chelsea. Alespoň dle očekávání vedení londýnského klubu. Blues neobhájili titul a ani se nekvalifikovali do Ligy mistrů. Italský kouč měl ale v Chelsea platný kontrakt a jeho uvolnění by vyšlo na téměř 10 milionů liber, což je skoro 280 milionů korun.

 

 

Chelsea se proto snažila s Contem jednat o odstupném a vypovězení smlouvy. Podle anglických médií se klub z Londýna už rozloučil s dosavadním koučem a nakonec mu vyplatí odstupné ve výši 9 milionů liber.

 

 

Blues zatím sice nic nepotvrdily, ale věc se dá považovat za potvrzenou. "Děkuji pane za další titul v Premier League i FA Cupu. Jsem na vás hrdý a přeji hodně štěstí do budoucna," napsal na svůj Twitter záložník Chelsea Cesc Fàbregas.

 

Náhradou za Conteho má podle všeho být jiný Ital a to Maurizio Sarri, který působí v Neapoli. Spolu s ním by měl do Chelsea zamířit i Gianfranco Zola, pro kterého je připraven post sportovního ředitele.

lju TN.cz