Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2018
Hokej Boj o extraligu

Konec baráže: Slaví Litvínov a Vary, v extralize končí Jihlava!

Baráž 2018
Zdroj: Profimedia/HC Energie Karlovy Vary (facebook)

Karlovy Vary a Litvínov. To jsou týmy, které příští rok uvidíme v extralize. Rozhodla o tom baráž, která po dnešním dvanáctém kole definitivně skončila. Sestupuje naopak Jihlava, která dnes sice porazila Energii, ale ani to v tabulce nestačilo. Dukla se tak po roce vrací do WSM ligy, kde se příští rok bude potkávat i s Kladnem, které v posledním zápase sezony podlehlo Litvínovu 2:5 a už stejně nemělo šanci na postup.

Bylo to nečekaně vyrovnané. Ještě v pátek nebylo zdaleka jasno, kdo si v sezoně 2018/2019 zahraje extraligu. Po dnešku už jsme moudřejší. Karlovy Vary si zajistily po roce návrat mezi elitu už v předposledním utkání s Litvínovem, kdy získaly nutný bod.

 

 

Osud si zpečetilo v pátek už i Kladno, které nezvládlo zápas s Jihlavou a ztratilo naděje na návrat do české nejvyšší soutěže, ze které spadlo před čtyřmi roky. Dnes Rytíři navíc podlehli Litvínovu 2:5. Severočeši si díky této výhře zajistili udržení extraligy i pro nadcházející ročník.

 

A vzhledem k tomu, že Litvínov dnes zvítězil, sestupuje Jihlava, která v barážové tabulce skončila o bod na třetím, tedy na nepostupovém místě. Dukla se tak po roce vrací o úroveň níže, i když dnes porazila Karlovy Vary 3:2.

 

KONEČNÁ TABULKA BARÁŽE 2018:

 

1. HC Verva Litvínov 20 bodů
2. HC Energie Karlovy Vary 20 bodů
3. HC Dukla Jihlava 19 bodů
4. Rytíři Kladno 13 bodů

 

 

lju TN.cz