Publikováno 30. 1. 2018
hokej Tipsport extraliga

Kometa vyrabovala Spartu, Plzeň překvapivě padla

Martin Nečas

Sedmi zápasy pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Ve šlágru kola podlehla Sparta Kometě, která otočila zápas doslova v závěrečných vteřinách.

Hokejisté Komety Brna vyhráli na ledě Sparty 4:3 v prodloužení, když si 6,3 sekundy před koncem normální hrací doby vynutili zásluhou Martina Erata nastavení a po jeho patnácti vteřinách rozhodl druhým gólem v utkání Martin Nečas. Sparta, která měla v utkání drtinou střeleckou převahu, se díky zisku bodu posunula na 9. místo tabulky. Kometa je pátá.

To hráči Vítkovic porazili Chomutov 7:3 a radovali se poprvé po třech prohrách. Třemi body za gól a dvě asistence pomohl k úspěchu Ostravanů útočník Rostislav Olesz. Piráti, kteří po druhé třetině prohrávali už 1:5, počtvrté za sebou venku nebodovali.

Tým vedoucí Plzně pro změnu podlehl Mladé Boleslavi 1:4 a ve 24. domácím vystoupení v sezoně vyšel poprvé bodově naprázdno. Bruslařský klub v boji o desítku pro play off zabral po dvou porážkách za sebou. Plzeň neuspěla poprvé po pěti utkáních s plným bodovým ziskem.