Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 5. 2018
nová sezona novinky u mistra

Kometa přijde o gólmana Čiliaka! Erat zůstane, i když dostane pauzu

Martin Erat a Marek Čiliak
Zdroj: Profimedia
Martin Erat a Marek Čiliak

Hokejový mistr z Brna už začal přípravu na novou sezonu a majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský oznámil, jak bude tým vypadat při obhajobě titulu. Téměř jisté je to, že odchází hlavní opora – gólman Marek Čiliak.

Brno mělo pauzu pouhý měsíc a už se zase začalo zbrojit. K týmu se připojily nové posily Bedřich Köhler i Juraj Mikuš, ale fanoušky zajímala hlavně pozice brankáře, kde bal neotřesitelnou jedničkou Marek Čiliak.

„Marek je v Brně od čtrnácti let, už před uplynulou sezónou jsme si mezi čtyřma očima řekli, že pokud mu přijde zajímavá nabídka, popřejeme mu hodně štěstí. Věřím, že se mu sen splní a finanční ohodnocení bude mít daleko větší,“ vysvětlil Libor Zábranský blížící se odchod klubové ikony.


I kvůli Čiliakově chystanému loučení prý loni přišel Marek Langhamer, který si zkusil i věhlasnou NHL.


A ještě jedna důležitá zpráva pro fanoušky Komety přiletěla. Martin Erat prý nekončí. Jen si dá větší pauzu a připojí se, ač se mu bude chtít. „Pro nás je důležité, že jsme se s Martinem dohodli. Bude pokračovat v kariéře a plně respektuji to, že bude mít delší volno a k týmu se eventuálně připojí až v průběhu sezóny dle jeho vlastního rozhodnutí," říká.

ram TN.cz