Publikováno 14. 3. 2017
play off hokejová extraliga

Kometa ničí Spartu! Pražský led dobyla senzačně i podruhé

Sparta vs. Kometa

Hokejisté Komety Brno vyhráli ve druhém čtvrtfinálovém utkání extraligy na ledě Sparty 3:2 v prodloužení a vedou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:0. Brňané před nejvyšší návštěvou letošního play off 13.003 diváků dvakrát v utkání dotáhli ztrátu a v čase 63:06 rozhodl o jejich úspěchu obránce Jozef Kováčik.

Sparta, které v prvním duelu ztratila vedení 2:0 a prohrála 2:3, nastoupila bez potrestaného beka Nedomlela a v centru druhého útoku nahradil Smejkala Ihnacak. V sestavě Komety chyběl forvard Vincour a nově se do ní zařadil zkušený Brabenec.

V 7. minutě se Sparta radovala z vedení. Cingel vysunul Řepíka, který z pravého kruhu prostřelil brněnského brankáře pod vyrážečku.

Vzápětí mohli hosté vyrovnat, když rána Gulašiho od modré čáry trefila horní tyč. Zvýšit se snažil dvěma pokusy Buchtele, s tečemi neuspěli ani Ihnacak a Hlinka, po jehož zásahu Čiliakovi pomohla levá tyč a puk nestihl dorazit ani Vrána. V 15. minutě se změnilo skóre na druhé straně. Hynek Zohorna na útočné modré čáře zblokoval Formanovu rozehrávku, Nečas se dostal sám před Pöpperleho a vyrovnal.

Forman své zaváhání napravil v 17. minutě, kdy po brejku předložil puk Kumstátovi, který vrátil Spartě vedení. Ještě před pauzou při Mikušově trestu trefil Ondřej Němec od modré čáry levou tyč domácí branky.

Kometa měla možnost na obrat při Švrčkově trestu, kdy měl šanci Haščák. Pak se v 51. minutě po přečíslení dostal sám před sparťanského gólmana Vojtěch Němec, ale Pöpperle jeho bekhendový blafák zlikvidoval. Při Krejčíkově trestu Kometa Spartu do šance nepustila. Pražané při Švrčkově pobytu na trestné lavici nabídli hostům šanci sami po Emingerově pádu, ale Kvapil minul branku.

V nastavení se už Kometa radovala. Po vyhraném vhazování Vojtěcha Němce přihrál Zaťovič za pravý kruh Kováčikovi, který tvrdou ránou překonal Pöpperleho. "Jsem rád, že to tam padlo. Slyšel jsem, jak to cinklo, ale nevěděl jsem, jestli byl puk v brance. Počkal jsem si nějakou sekundičku, a když se všichni těšili, začal jsem i já," popsal euforii Kováčik.