Publikováno 2. 10. 2017
NHL Smutná zpráva

Komentátor NHL podlehl rakovině. Jeho práci ocenili i v Síni slávy!

Dave Strader a Martin Hanzal
Zdroj: Twitter/Profimedia

Smutná zpráva zasáhla nejen hokejovou NHL. Známý americký komentátor Dave Strader prohrál svůj boj s rakovinou a ve věku 62 let zemřel. Svou prací žil, a když zrovna neseděl za komentátorským pultem, zase sledoval nejslavnější hokejovou soutěž a informoval o ní na svém twitteru. Jeho poslední tweet je o českém útočníkovi Martinu Hanzalovi.

Dave Strader měl přezdívku "pan hlas". Za svůj život odkomentoval nespočet sportovních klání, ale nejvíce jich měl v NHL. Rodák z New Yorku hokejem žil. Pravidelně na svém twitteru informoval o hokejových zajímavostech. Tou poslední v jeho životě byla: "Martin Hanzal (zraněný kotník), dnes ráno bruslil se svým týmem," tento tweet napsal v sobotu 23. září.

 

 

 

 

To bylo ale to poslední, co Dave Strader světu sdělil. Včera totiž podlehl ve věku 62 let rakovině. Dlouhé roky vysílal ze zápasů Coyotes, mimo to pracoval také v televizi jako sportovní novinář a vysílal také z několika olympijských her. Za jeho skvělou práci byl oceněn Hokejovou síní slávy cenou Foster Hewitt Memorial za jeho komentátorské příspěvky.

lju TN.cz