Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.8. 2017 16:03
gratulace mistrovství evropy

Kolocová a Kvapilová mají stříbro z Evropy. Padly až ve finále

Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová
Zdroj: facebook
Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová

Je to příběh jako z pohádky. Kristýně Kolocové se opět klaní svět beachvolejbalu. Poté, co se stala nepotřebnou v páru Kiki a Maki, našla novou parťačku a společně s Michalou Kvapilovou se stala vicemistryní Evropy!

Snovou jízdu evropským šampionátem zakončily české beachvolejbalistky dvěma nedělními zápasy s německými dvojicemi. V semifinále ve velkém dramatu přehrály nejvýše nasazené Chantal Laboureurovou a Julii Sudeovou z Německa 21:17, 15:21 a 15:11.


Odpoledne pak ve finále už nestačily na dslší německý pár Nadja Glenzkeová - Julia Grossnerová. Kolocová s Kvapilovou přitom zápas rozehrály skvěle a první set vyhrály 21:15. Ve druhé sadě ale přišla slabší pasáž, kdy Češky ztratily se svými soupeřkami kontakt a podlehly poměrem 17:21.


Tie-break začal pro Češky hodně špatně, prohrávaly už 1:6. Pak sice Kolocová s Kvapilovou snížily vyrovnaly na 9:9, ale koncovka opět patřila Němkám.


Přesto je zisk stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Rize skvělým úspěchem páru, který se dal dohromady teprve před rokem a půl.

ram TN.cz