Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2018
frajeři charitativní akce

Kollerovi dal žlutou, teď sedl na kolo jede 2700 km do Ruska!

Na kole do Ruska z Anglie! Sudí Atkinson pojede 2700 km
Zdroj: Twitter
Na kole do Ruska z Anglie! Sudí Atkinson pojede 2700 km

Uznávaný fotbalový rozhodčí Martin Atkinson se sice nedostal do výběru FIFA a světový šampionát v Rusku pískat nebude. Ale stihl rozlučku Tomáše Rosického a hned po ní vyrazil na kole do Ruska!

Elitní sudí z Premier League je součástí skupiny Whistle Stop Tour, která vyráží z tréninkové základny anglických fotbalistů do Kaliningradu, kde se Angličané 28. června střetnou s Belgií.
 

Spolu s Atkinsonem pojede i další rozhodčí Jon Moss a během 18denní cesty skupina projede kromě Anglie a Ruska také Francii, Belgii, Nizozemsko, Německo a Polsko.

Martin Atkinson
Zdroj: Twitter Martin Atkinson

V den odjezdu získala skupina cyklistů na své konto už 52 tisíc liber a má plán vybrat 60 000 liber, které následně věnuje na hospicovou péči.


"Bude to velká výzva, ale myslím, že si to všichni vychutnáváme," řekl lídr cyklistických nadšenců Martin Atkinson. "V roce 2016 jsme objeli všech 20 stadionů Premier League, což činilo zhruba 1000 mil (cca 1600 km). Teď jsme to trochu vylepšili, čeká ná s 2700 kilometrů," dodal.
 

Angličany přesto mrzí, že u bojů mistrovství světa být nemohou. „Nyní ve výběru nemáme nikoho. To ale není tím, že by angličtí sudí byli špatní. Bohužel se mění okolnosti,“ myslí si Atkinson.


Mimochodem, Martin Atkinson naposledy pískal na pražské Letné exhibiční rozlučku Tomáše Rosického. Po pražské anabázi stihl přelet domů a v pondělí už byl v sedle.

ram TN.cz