Publikováno 15. 1. 2018
68 počty pro ikonu

Kolik času má Jágr? Už se musí uzdravit, jinak Howa nedožene!

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia

Kolem Jaromíra Jágra zůstává tajemno. Od chvíle, kdy kouč Calgary Flames Glen Gulutzan vzteky zahodil hokejku vysoko na tribunu, aby vzápětí novináře odbyl informací o ikoně s číslem 68 slovy day-to-day, uplynuly skoro dva týdny.

V pondělí navíc padla možnost, že by Jaromír Jágr oblékl dres českého týmu na olympijských hrách. Josef Jandač jméno největší hokejové osobnosti na seznamu neměl.


V Calgary mezitím začala pětidenní pauza. Flames jsou možná zklamaní. Drží šňůru neporazitelnosti, v roce 2018 získali ze 7 zápasů plný počet 14 bodů a to je katapultovalo na pátou příčku Západní konference.

Glen Gulutzan
Zdroj: TSN.ca Glen Gulutzan

Bohužel pro Jágra, tato série přišla právě v době Jaromírovy absence. Oficiálně je český hokejista zařazený na listinu zraněných hráčů. Konkrétní zdravotní problém ale známnení, ač se spekuluje o ortéze na koleno na Jágrově místě.


Pokud jsou zvěsti o zranění Jágra pravdivé, má český hokejista ve službách Calgary pět dnů na zotavení. Pokud by totiž stále chtěl útočit na rekord Gordieho Howa v počtu zápasů odehraných v NHL, je nejvyšší čas vrátit se na led.

Glen Gulutzan a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Glen Gulutzan a Jaromír Jágr

Jaromír Jágr má odehráno zatím 1733 zápasů, na Gordieho Howa, jehož rekord činí 1767 utkání, mu chybí 34 startů v NHL. A protože Calgary má před sebou posledních 37 zápasů sezony, počty jsou jasné.

Pokud se má Jágr stát novým rekordmanem, může absentovat v sezoně už jen dvakrát…

 

ram TN.cz