Aktualizováno 1.11. 2018 17:02
fotbal Kontroverzní momenty

Tyhle penalty v závěru připravily plzeňské soupeře o body

Michael Krmenčík vybojoval pro Plzeň penaltu

Plzeň v závěru zápasu prohrává = odpísknutá penalta. Všeobecně známá rovnice, která už několik let létá českým fotbalovým prostředím. Berbrův klub, protekční tým. Tak se také přezdívá Viktorce, která vyhrála pět titulů za posledních osm let. Jaká je ale pravda o penaltách, které zachránily Plzni ligové body v posledních deseti minutách?

Osmifinále MOL Cupu, Baník vede 2:1. Sudí Zelinka nastavuje tři minuty nad rámec normální hrací doby a Baník v klidu drží míč na útočné polovině. Viktorka ho získává a v čase 93:59 padá Pernica po zákroku Václava Procházky na kraji vápna. Penalta, červená karta, vyrovnání a zápas jde do prodloužení.

V něm napřahuje Jiří Fleišman z dobrých 30 metrů ke střele a díky chybě Matúše Kozáčika v brance zařizuje, že Baník i v deseti lidech postupuje přes Viktorku do čtvrtfinále. Fanoušci ze všech koutů republiky se spojili a vyslali jasný vzkaz. „Konec plzeňským penaltám v závěru a velká gratulace Baníku k postupu!“

Reakce fanoušků na penaltu Plzně proti Baníku
Zdroj: facebook

Kolik penalt kopala Plzeň v posledních deseti minutách zápasu za poslední dvě sezony, se podívejte na další straně.