Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2017 13:03
Příběh Upřímná zpověď

Kolář po smrti milované ženy: Ještě nedávno jsem tajně brečel!

Daniel Kolář
Zdroj: Profimedia

Do skvěle rozjeté fotbalové kariéry mu zasáhla tragédie. Záložník Daniel Kolář poskytl projektu Bez frází velmi silný rozhovor. V něm hovořil především o tom, co střídalo úspěchy Viktorie Plzeň, ve které ještě nedávno působil, s tím, co zažíval v soukromí. Mnohým čtenářům tím jistě otevřel oči.

Projekt Bez frází, který zakládal mimo jiné i Radim Vrbata, hokejista z NHL, často nabídne zajímavou zpověď. Tentokrát zde vyšlo zajímavé povídaní s fotbalistou Danielem Kolářem. Prozradil nejen zajímavosti z fotbalového zákulisí, ale svěřil se i s tím, co potkalo jeho ženu Terezu - rakovina, která se pro ní stala smrtelnou. "Na dovolené v Egyptě Terezu rozbolela záda," popisoval Kolář pro Bez frází první moment, kterým to všechno začalo. 


 

Dál pak popisoval, jakými těžkými dny si musel pár projít. Kolář však věřil, že nemoc společně překonají, dokonce si vzal Terezu za manželku, přitom v té době okolí ani zdaleka netušilo, co se děje. "Máte rakovinu třetího stupně, velký nádor na plicích, metastáze v kostech. Jednu z nejhorších variant, co vůbec může být," popsal podrobněji diagnózu, kterou doktoři Tereze sdělili. "Proč? Proč mi neuříznou třeba jednu a půl plíce? Vždyť mi to bude pro život stačit. Ať mi všechno vyříznou, naléhala Tereza," reagovala zase Kolářova žena.

 

 

Fotbalista Daniel Kolář přiznal, že věřil na zázrak. Přečetl si prý spoustu knížek o lidech, kterým se právě nějaký zázrak stal a oni zrádnou nemoc překonali. Bohužel se tak nestalo. Po Terezině smrti si sympatický Daniel uvědomil, že se nemá cenu zaobírat v životě naprostými hloupostmi a má pravdu. "Mrzí mě, jak kolem sebe vidím, že se lidi hroutí kvůli hloupostem. Naprostým hloupostem. Že mají blbé auto, že jim nejede vlak, nestihli autobus… Uvědomují si vůbec, jaké to jsou malichernosti oproti tomu, kdy vám doktoři řeknou, že se blíží konec?," ptá se. "Mohl jsem brečet a brečel jsem často. Naposledy ještě před pár měsíci," přiznal zpetně.

 

 

Celý rozhovor si můžete přečíst: http://www.bezfrazi.cz/ta-slozitejsi-cesta/

 

lju TN.cz