Publikováno 2. 7. 2015
Wimbledon teplotní rekord

KOLAPS při zápase! Velká vedra odnesl podavač míčků

Vedro na Wimbledonu
Zdroj: Twitter.com

Nepříjemná událost poznamenala třetí hrací den na tenisovém Wimbledonu. Při utkání mezi Američanem Isnerem a Ebdenem z Austrálie přímo na kurtu zkolaboval jeden z podavačů míčků.

Problémy s počasím jsou ve Wimbledonu poměrně častým jevem. Většinou to však bývá déšť, který narušuje herní plán třetího grandslamového turnaje. Letos si mohou pořadatelé v tomto ohledu zatím oddechnout, ačkoliv na přípravných turnajích před Wimbledonem nezřídka pršelo, v Londýně je zatím modrá obloha. Bohužel však zápasy doprovází jiný extrém.

 

Tenisté se totiž potýkají s vysokými teplotami. Na Wimbledonu letos panují velká vedra a včera si bohužel vybrala první oběť. Stal se jí mladý podavač míčků, který pomáhal při utkání Johna Isnera proti Matthewovi Ebdenovi (3:0).

 

Mladík doplatil na rekordní teploty, které včera dosahovaly téměř šestatřiceti stupňů ve stínu, čímž prolomily letitý teplotní rekord z roku 1976, kdy teploměr ukazoval 34,6 stupňů Celsia.

 

Podavače míčků si ihned do péče převzali lékaři a ještě během dne pořadatelé vyvěsili na oficiálním twitterovém účtu turnaje dobrou zprávu, že se mu již daří lépe. Můžeme jen doufat, že šlo o poslední takový případ 129. ročníku Wimbledonu.

 

 

Přímé přenosy z Wimbledonu sledujte každý hrací den na kanálech Nova Sport, Fanda a VOYO. Více o turnaji čtěte ZDE.
 

TN.cz