velká škoda mistrovství evropy

Kolaps českých házenkářů: Vedli nad Němci, pak 12 minut nedali gól

Pavel Horák
Pavel Horák

Čeští házenkáři prohráli na mistrovství Evropy v osmifinálové skupině s Německem 19:22. Češi přitom měli zápas skvěle rozehraný a 13 minut před koncem vedli o dvě branky 18:16. Bohužel v závěru nedokázali dát skoro 13 minut gól a tak na ně body nezbyly.

Češi velkou část zápasu ve Varaždínu nad obrovským favoritem vedli, ale v poslední čtvrthodině je potkal dvanáctiminutový střelecký výpadek, který rozhodl.

Národní celek nenavázal na senzační výhry ze základní skupiny proti Dánsku a Maďarsku a v šestičlenné čtvrtfinálové skupině má na kontě stále dva body. V úterý reprezentanti změří síly s Makedonií a ve středu se Slovinskem. Do semifinále postoupí první dva celky ze skupiny.

Čeští házenkáři prošli ze základní skupiny evropského šampionátu poprvé od roku 2010, kdy obsadili osmé místo. Jejich maximem na Euru je šestá příčka z roku 1996.