Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2017 08:57
kauza nápoj názory odborníků

Kola se solí?! Nikdy jsem to neslyšel, říká výživový poradce

Roman Jebavý
Zdroj: Profimedia

Snad více než nevýrazný výkon českých tenistů během víkendového Davis Cupu, zaujaly fanoušky dvě plastikové lahve od koly, ze kterých tenista Roman Jebavý popíjel na tribuně během zápasu reprezentačního kolegy Lukáše Rosola. Jebabý měl podle mluvčího daviscupového týmu popíjet kolu se solí, ale výžovový poradce tvrdí, že o podobných praktikách mezi sportovci v životě neslyšel.

Fanoušci napříč internetem měli jasno. Jebavý mohl mít v druhé lahvi něco úplně jiného, než obyčejnou kolu.

Tenisoví fanoušci
Zdroj: Profimedia

Netrvalo dlouho a video z internetu zmizelo. S vysvětlením pak přišel mluvčí českého daviscupového týmu Karel Tejkal.

 

"Ti, kteří závodně sportují, dobře vědí, že se často míchá sladké se slaným. Kluci to ochutnávali a soutěžili mezi sebou. Navíc Roman Jebavý seděl na lavičce šest nebo sedm hodin. Kdyby byl opilý, choval by se jinak,"řekl mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal pro Tenisovysvet.cz

 

 

A jaké mají být blahodárné účinky po požití této neobvyklé kombinace koly se solí, kterou podle mluvčího českých tenistů sportovci dobře znají? Zeptali jsme se přímo výživového poradce.

 

 

"S kolegou jsme došli k závěru, že jsme o podobném případu v praxi nikdy neslyšeli. V dnešní době velké nabídky iontových nápojů se to ale zdá být poněkud svérázný a skoro bych řekl zbytečný postup," uvedl Mgr. Aleš Tvrzník ze sportovního centra Sport Vital.

 

Podobně se vyjádřil i další výživový poradce, kterého oslovil web aktualne.cz. "Tohle pít je zvěrstvo a hloupost. Vždyť když si to rozebereme, kola je sycený nápoj a všechny sycené nápoje jsou nejen pro sportovce špatně," uvedl výživový specialista Libor Vítek, který spolupracuje i Českým olympijským výborem.

 

Anketa

Co měl Roman Jebavý v lahvi?

Hlasovalo 445 lidí.

 

Tenisté holt zkrátka mají asi jiné a osvědčené postupy.

mm TN.cz