Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.9. 2016 15:05
ms 2018 ani jeden nevyhrál

Kocovina po EURO: Finalisté na úvod kvalifikace totálně vyhořeli!

Francie a Portugalsko po EURO
Zdroj: profimedia.cz

Na letošním evropském šampionátu došli až do finále, první ostré zápasy po EURO ale vůbec nezvládli. Francouzi, kteří šampionát hostili, nečekaně klopýtli v Bělorusku, odkud si po bezbrankové remíze odvezli pouze bod. Ještě hůř vstoupili do kvalifikace o postup na MS 2018 jejich fináloví přemožitelé Portugalci. Úřadující evropští šampioni prohráli ve Švýcarsku.

Francouzi odehráli na domácím EURO celkem sedm zápasů, prohráli jediný, ten finálový. Asi jen ti největší škarohlídi očekávali, že by mohli hned na úvod světové kvalifikace ztratit body. Ale stalo se.Pohled na statistiky hovoří za vše. Tým kouče Didera Deschampse na stadionu v Borisově domácí výběr přehrával, na běloruskou branku vyslala hned 23 střel, z toho 10 mezi tři tyče, ale na gólmana Gorbunova si nikdo nepřišel. Šance zahazoval kanonýr Arsenalu Olivier Giroud i Antoine Griezmann, se šesti trefami nejlepší střelec EURO.

Bělorusko - Francie 0:0
Zdroj: profimedia.cz Bělorusko - Francie 0:0


Výsledkem byla bezbranková remíza. Hodně nečekaný výsledek. Šanci napravit si reputaci budou mít Francouzi začátkem října, kdy doma přivítají Bulharsko.Zatímco v kolonce body svítí u francouzské reprezentace alespoň jednička, u Portugalců je to nula. Vítězové letošního fotbalového svátku vstoupili do kvalifikace nejhůře, jak mohli. Ve Švýcarsku se sice neprezentovali nikterak špatným výkonem, ale stejně jako Francouzi selhali v koncovce.

Švýcarsko - Portugalsko 2:0
Zdroj: profimedia.cz Švýcarsko - Portugalsko 2:0


Zatímco Portugalci bez zraněného Cristiana Ronalda v sestavě nedali z pěti střel ani jeden gól, domácí celek byl stoprocentní. Ze dvou střel dal dva góly. Výsledek byl jasný. Švýcaři slavili výhru 2:0 a velmi cenné tři body.Situace, která v úvodu bojů o účast na mistrovství světa 2018 v Rusku nastala, se jen tak nevidí. Historie hovoří jasně. Dosud se stalo vlastně jen dvakrát, aby noví mistři Evropy hned v úvodu následující kvalifikace prohráli. V roce 2004 se to stalo Řekům a v roce 1965 Španělům.

pha TN.cz