Aktualizováno 23.8. 2016 13:44
průšvih v riu není se co divit

Klukovina za milion dolarů! Lháře Lochteho opustili sponzoři

Zdroj: TV Nova

Americký plavec Ryan Lochte tvrdě doplácí za svou vymyšlenou historku o přepadení během olympijských her v brazilském Riu. Ve dvaatřiceti letech ho začali opouštět významní sponzoři.

Byl to největší průšvih olympiády. Lochte vyrazil s partou plavců do města na tah, na benzinové pumpě pod vlivem alkoholu zlobili a mimo jiné vylomili dveře. Lochte pak přispěchal s historkou o napadení, která z amerických plavců udělala oběti. Jenže brazilská policie všechno rychle rozmotala a američtí plavci byli rázem za lháře."Přijímám za to plnou odpovědnost a stydím se za to všechno. Byl jsem pod vlivem a jako člověk jsem zkrátka udělal chybu,"
uznal plavec.

Ryan Lochte
Zdroj: profimedia.cz Ryan Lochte


Lochte se omlouval až po návratu do Ameriky, Brazilci mu ale neodpustili a stejně zareagovali i jeho hlavní sponzoři. Celkově čtyři firmy s Lochtem přerušily kontrakty a americký plavec přijde o milion dolarů. K výrobci plaveckých potřeb Speedo se přidali další tři v čele se známou oděvní společností Ralph Lauren.Lochteho, který jenž v Riu vybojoval jedno zlato ve štafetě, navíc ho čeká obvinění z křivé výpovědi.

pha TN.cz