Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.3. 2016 20:02
davis cup jen tak dál

(VIDEO) Berdych a Štěpánek přiblížili čtvrtfinále Davis Cupu!

eští tenisté vedou v prvním kole Davisova poháru po čtyřhře nad Německem 2:1. Svěřence kapitána Jaroslava Navrátila dnes přiblížila k postupu do čtvrtfinále osvědčená dvojice Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, která v Hannoveru porazila Philippa Petzschnera a Philippa Kohlschreibera 7:6, 7:5 a 6:4.

Vítězný bod může v první nedělní dvouhře od 13:00 přidat sedmý hráč světa Berdych v duelu s Kohlschreiberem. V případě úspěchu by Berdych pošesté v kariéře v soutěži družstev vyhrál obě dvouhry a podílel se i na vyhrané čtyřhře.

 

Snadné to ale český pár proti Petzschnerovi s Kohlschreiberem neměl. Především první set byl hodně vypjatý. Berdych při svém podání v první a páté hře odvracel celkem tři brejkboly a oba se se Štěpánkem postupně rozehrávali.

 

O první sadě rozhodl až tie-break, v kterém měli Berdych a Štěpánek namále. Prohrávali 4:5 a dvakrát podával Kohlschreiber, ale oba míče získal český pár a rozradostněný Štěpánek podle své tradice poskakoval po dvorci jako čertík. Při Berdychově podání pak proměnili čtvrtý setbol a úvodní dějství získali za hodinu a 12 minut.

 

Dál se museli mít na pozoru a ani jednou v utkání neztratili servis. Druhou sadu rozhodli ziskem osmi míčů v řadě od stavu 5:5 a Štěpánkovou smečí přes hlavu. K zisku třetího setu jim stačil rychlý brejk Petzschnerova servisu v páté hře.

 

Po pátečních dvouhrách byl stav 1:1. Lukáš Rosol v pěti setech prohrál s Kohlschreiberem, poté Berdych stejným poměrem zdolal osmnáctiletého debutanta Alexandera Zvereva.

mm ČTK