Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 10. 2017
rekord to byla rychlost

"Klokan" Kabajev přepsal historii. Tohle před ním nikdo nedokázal!

Jevgenij Kabajev
Zdroj: Profimedia

Ruský útočník ve službách pražských Bohemians prakticky sám porazil v utkání 11. ligového kola fotbalisty Jihlavy. Vysočině při výhře hostů 4:2 nastřílel tři branky. Rychlým hattrickem se navíc zapsal do historie domácí nejvyšší soutěže.

Už hattrick sám o sobě je ve fotbale velice ceněná věc. A když na něj potřebujete pouhých třináct minut, můžete se spolehnout, že se o vás bude ještě dlouho mluvit.
 

Přesně tohle se povedlo Jevgeniji Kabajevovi, který v Jihlavě otevřel skóre už v deváté minutě, druhý gól přidal o sedm minut později a v minutě dvaadvacáté už díky němu svítilo na ukazateli skóre 0:3.
 

Vskutku pozoruhodný počin zvýrazňuje navíc fakt, že v minulosti se v rámci samostatné české ligy povedl lepší kousek jen Horstu Sieglovi. Legenda pražské Sparty před třiadvaceti lety v malém derby proti Dukle nastřílela hattrick během osmi minut. Sparťané tehdy vyhráli 4:0.
 

V jedné věci ale Kabajev přece jen primát má. Připsal si totiž nejrychlejší hattrick od začátku zápasu. Bohemians hlavně díky němu slaví vítězství v Jihlavě v poměru 4:2.

msl TN.cz