Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2018 09:58
moto sport drsná rallye

Klymčiw si zlomil páteř a čeká ho operace! Smůlu měl i Kolomý

Peklo! Tak hodnotili třetí etapu slavné rallye Dakar čeští závodníci. A není se čemu divit. Motocyklista Ondřej Klymčiw ošklivě havaroval a závod pro něj předčasně skončil, Martin Kolomý s kamionem nabral obrovskou ztrátu a málem do cíle nedorazil.

Asi nejhůř z kamionů dopadl Martin Kolmý. Prakticky celou etapu se držel mezi nejlepší osmičkou, ale dvacet kilometrů před cílem se jeho Tatra zastavila. Pak sice do cíle dorazil, ale s časovou ztrátou.

 

 

Šance naopak stoupají u Kolomého parťáka Martina Šoltyse. Ten jako nováček překvapil, dojel dvanáctý a průběžně se posunul na patnácté místo.

 

Nejlépe z čechů je na tom mezi kamiony Liazka Martina Macíka. Skončil čtvrtý a celkově je pátý. Aleš Loprais se propadl ze druhého místa na sedmé.

 

 

Na třetí etapu už asi nikdy nezapomene Martin Prokop mezi automobily. Téměř před cílem válel sudy, ale přesto dojel celý a ještě na osmém místě, průběžně už je devátý.

 

Mezi motorkáři vede nově Brit Sanderlend. Soutěž bohužel skončila pro našeho Ondřeje Klymčiwa. Po havárii si zlomil obratel, skončil v nemocnici a čeká ho operace.

 

Na webu Nova Plus se můžete s týmem Barth racing podívat do zázemí závodních stájí a fungování celého bivaku. Těšit se můžou na rozhovory se závodníky a exkluzivní záběry týmového zázemí.

mm TN.cz