Publikováno 13. 3. 2018
hokej WSM liga

Kladno vede v sérii nad Motorem, Jágr opět odehrál pár vteřin

Jaromír Jágr

Hokejisté Kladna zvládli úvodní zápas semifinále WSM ligy a na ledě Českých Budějovic vyhráli 3:1. Na pár vteřin nastoupil i zraněný útočník Jaromír Jágr. Úspěšný vstup do série si připsaly také Karlovy Vary, které přetlačily Slavii 4:3 v prodloužení.

Už před sérií Jágr avizoval, že kvůli přetrvávajícím potížím s kolenem bude v bitvách s Motorem nastupovat jen na pár vteřin, což potvrdil i v prvním utkání tolik očekávané série. Hned po úvodním buly totiž zmizel na střídačku a ve zbytku zápasu už jen pokorně sledoval výkon svých podřízených. Ti ho potěšili výhrou 3:1.

Kladno se tak ujalo vedení, dobře ale ví, že v sérii také musí aspoň jednou prohrát. Jen tak by totiž v baráži mohlo využít Jaromíra Jágra, který k naplnění administrativních povinností potřebuje nabrat ještě čtyři starty...

To ve druhé semifinálové sérii zvládli vstup do série lépe domácí. Karlovy Vary totiž na svém stadionu přehrály Slavii 4:3 v prodloužení. V zápase plném zvratů sice energetici ztratili dvoubrankvoý náskok a před třetí části o gól prohrávali, ve zbytku zápasu ale dokázali převrhnout misky vah na svou stranu. Dvěma góly se o to postaral Jakub Flek.

Obě série - hrané na čtyři vítězství - pokračují ve středu.