NHL Finále konference

Washington i díky gólu Kempného vede. Palátova trefa nestačila!

Michal Kempný
Zdroj: NHL media

Odstartovala finále konference a v tom východním vede po prvním utkání Washington. Capitals porazili Tampu Bay 4:2 a na obou stranách se do střeleckých listin zapsali Češi. Hostům pomohl k výhře úvodní trefou klání obránce Michal Kempný. Za Lightning pouze snižoval Ondřej Palát.

Z této série se do finále Stanley Cupu s jistotou podívá někdo z českých hráčů. Po nočním zápase k tomu má blíže Washington s Vránou a Kempným, který lépe zvládl první souboj s Tampou. Skóre otevřel v osmé minutě obránce Michal Kempný, který od modré prostřelil všechno před sebou a dal tak svůj první gól v play off NHL.

Po bývalém bekovi Brna, Slavie či Omsku zvýšil Alexander Ovečkin, který využil přesilovou hru šest sekund před koncem první části. Ve druhé třetině propálili Vasilevského ještě Jay Beagle a Lars Eller a ruský gólman ve službách Lightning od třetí části předal místo v brankovišti náhradníkovi Domingovi.

Výměna brankářů byla pro domácí svěžím impulsem, který však přišel pozdě. V poslední dvacetiminutovce sice Tampa dvakrát skórovala (na 2:4 snižoval Ondřej Palát), ale dvougólové manko už nedotáhla.