Aktualizováno 1.12. 2018 08:09
nhl Noční zápasy

Kempný byl u kanonády Capitals, ostatní Češi vyšli naprázdno

Michal Kempný (vlevo) se raduje z gólu Capitals

Jediný Čech, který se dokázal v noci bodově prosadit v NHL byl obránce Washingtonu Michal Kempný. Ten dvěma asistencemi přispěl k výhře nad New Jersey 5:3. Brankář David Rittich, ani Petr Mrázek, do zápasu nezasáhl

Washingtonu se vrátil do sestavy Jevgenij Kuzněcov, přesto byl hvězdou večera švédský centr Nicklas Bäckström. Ten při kanonádě do sítě Jersey nastřílel svůj druhý hattrick v zámoří a ještě k tomu přidal jednu asistenci.

Tabulkou produktivity stoupá Alexandr Ovečkin. Ten se svým parťákem nenechal zastínit a připsal si tři body za gól a dvě asistence. V pořadí střelců se dokonce dotáhl na českého střelce Davida Pastrňáka.

Pozadu v popularitě nezůstal ani třetí člen elitní formace Tom Wilson. Ten přišel o prvních 14 zápasů kvůli trestu za brutální faul v přípravě a znovu nedohrál ani noční zápas. Nejprve se zaskvěl při gólu v oslabení, poté ale nepříjemně dohrál Bretta Seneyho a rozhodčí ho poslali předčasně do kabin. Pravděpodobně ho tak čeká další slyšení u disciplinární komise.

Poté, co se dostal Pavel Zacha z farmy do týmu New Jersey Devils, tak se trefil ve třech zápasech po sobě. Teď už ale čtyři zápasy bodově mlčí.

Buffalo dlouho sahalo po vítězství a to především díkyformaci Eichel- Skinner- Reinhart. Jack Eichel byl dvakrát v roli nahravače a jeho kolegové z útoku pálili. Sabres díky tomu dvakrát vedli, Florida ale zápas dokázala vždy vyrovnat a obrat dokonala ve třetí minutě prodloužení, kdy druhý bod vystřelil Aleksander Barkov. Vladimír Sobotka se v dresu Buffala neprosadil.

Petr Mrázek se vrátil z marodky a podruhé za sebou sledoval zápas pouze z lavičky. A díval se také na další skvělý výkon kolegy Curtise McElhinneyho. Na vítězství to ale nestačilo a Carolina padla s Anaheimem 2:1. I přes to, že Hurricanes vedli od 17. do 57. minuty 1:0. Rozhodující trefu v prodloužení si připsal Ryan Getzlaf. V dresu Ducks do zápasu nastoupil i Ondřej Kaše, do statistik se ale nezapsal.

Do zápasu nenastoupil ani ve výborné formě chytající David Rittich. Ten sledoval Smithe z role náhradníka, smutnit ale nemusí. Calgary totiž porazilo LA Kings 4:1.

Výsledky:
Florida - Buffalo 3:2PP, Washington - New Jersey 6:3 (dom. Kempný 0+2), Calgary - Los Angeles 4:1, Colorado - St. Louis 2:3PP, Carolina - Anaheim 1:2PP.