NHL Hokejová noc

Capitals v sérii vedou, Kempný asistoval. Boston ještě neslaví!

Michal Kempný a Nicklas Bäckström
Zdroj: NHL media

Hokejisté Washingtonu v nočním zápase otočili průběh série s Columbusem, když v pátém utkání vyhráli 4:3 v prodloužení. Jednou asistencí se pod tuto výhru podepsal i český obránce Michal Kempný. Poslední krok k postupu do dalšího kola play off pak udělala Tampa, která vyhrála nad New Jersey 3:1 a celkově 4:1 na zápasy. Oslavy postupu však musí odložit Boston, jenž nezvládl zápas s Torontem, kterému podlehl 3:4.

Do zápasu lépe vstoupili hosté z Columbusu, za které dal v oslabení úvodní branku Matt Calvert. Jenže tři minuty poté bylo zase všechno jinak. Vyrovnat se podařilo Bäckströmovi, u jehož gólu asistoval Michal Kempný. Na začátku třetí části si vynutil prodloužení Oliver Bjorkstrand. V tom však vstřelil vítězný gól opět Švéd Nicklas Bäckström a tak Washington vyhrál 4:3 a v sérii se poprvé ujal vedení. Caps potřebují k postupu do dalšího kola play off ještě jednou uspět.

Poslední krok bývá vždy nejtěžší, ale Tampa Bay ho i tak zvládla. V nočním zápase porazila New Jersey 3:1 a celkově ovládla sérii 4:1 na zápasy. Za Lightning se trefil Sergačov, Kučerov a do prázdné brány pečetil výhru Callahan. Za Devils byl jediným úspěšným střelcem Maroon. Z Čechů v tomto zápase nikdo nebodoval.

Vynikající zápas mohli sledovat diváci v Bostonu. Domácí tým měl mečbol, ale v pátém zápase série ho neproměnil. Toronto vyhrálo 4:3 a tak ještě odvrátilo konec sezony. Ani tady se nikdo z Čechů neprosadil. David Pastrňák měl sice několik šancí, ale chybělo mu střelecké štěstí.