Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 10:50
instagram dojemné loučení

Když si píšou celebrity: Bolt dostal od Buffona nádherný vzkaz

Gianluigi Buffon a Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Gianluigi Buffon a Usain Bolt

Usain Bolt se rozloučil. Ač svůj poslední závod nevyhrál, zůstal pro všechny hrdinou. Možná právě ona prohra na poslední stovce kariéry byla symbolická. Usain díky ní ukázal, že je jenom člověk. A dostává jeden vzkaz za druhým. Jeden z nich je ale třeba vypíchnout.

Pocta jedna za druhou se se objevovaly na sociálních sítích. Jamajské dnes už legendě světové atletiky psaly celebrity, fanoušci, sportovci a to nejen atleti.


Mezi zástup obdivovatelů se řadí i italský fotbalový brankář Gianluigi Buffon. "Každý příběh má svůj konec. A když je story mimořádná, konec zůstane nezapomenutelný. Nejrychlejší člověk všech dob, blesk atletiky odešel. Nevyhnutelně," píše gólman Juventusu na svém instagramu.


"A je opravdu neuvěřitelné, jaká byla jeho celá kariéra. Jenže v životě nejde zastavit. Prostě pak půjdete jinou tratí. Takže běž dál, blesku Bolte a svět se tě stále bude snažit následovat..."

 

 

Every story has its end. And when the beginning is extraordinary, the end has to be one to remember. The fastest man of all times, the lightning of athletics retires. Inevitable. And yet incredible. As it has been his entire career. But in life you never really stop running. You just do it on a different track. So keep on running Lightning Bolt. While the world still tries to reach you. . . . . Ogni inizio ha anche una fine. E quando l'inizio è straordinario, la fine non può che essere memorabile. L'uomo più veloce di tutti i tempi, il fulmine dell'atletica si ritira. Inevitabile. Ma al tempo stesso incredibile. Come tutta la sua carriera. Ma nella vita non si smette mai di correre. Si cambia solo pista. Quindi continua a correre Lightning #Bolt. Mentre il mondo continuerà a provare a raggiungerti.

Příspěvek sdílený Gianluigi Buffon (@gianluigibuffon),


Usain Bolt si na krk během své úchvatné kariéry pověsil 8 zlatých z olympiád, 11 z mistrovství světa. Stříbro na něj naposledy zbylo ještě v době, kdy začínal a v roce 2007 ho porazil na MS v Ósace Tyson Gay na dvoustovce. Deset let pak neprohrál jediný závod na dráze.

ram TN.cz