video play off nhl

Když rozhodne kapitán: San José míří za postupem, Blues srovnali

Joe Pavelski
Zdroj: NHL media

Hokejisté San José Sharks vyhráli druhý zápas série s Nashvillem 3:2 a v boji o postup mezi nejlepší čtyři týmy ligy vedou už 2:0. Týmu St. Louis Blues se podařilo vyrovnat sérii s Dallasem díky přesilovké trefě David Backese.

Sharks měli oproti úvodnímu duelu daleko víc práce nervů, ale druhou výhru v domácím prostředí přece jen uhráli. Vděčí za ní především gólmanovi Jonesovi, který kryl 37 střel Nashvillu. Mužem zápasu se ale stal kapitán Sharks Joe Pavelski, který 160 sekund před koncem prolomil remízový stav a za celý zápas nasbíral gól a dvě asistence.

San José pak ještě navýšilo náskok v power play, a Nashvillu se podařilo korigovat skóre 4 sekundy před koncem. Tomáš Hertl i Roman Polák odehráli v dresu vítězů celý zápas.

Ve druhém utkání noci vedli Blues na ledě Dallasu 3:1 po první třetině a domácí reagovali střídáním gólmana. Antti Niemi vystřídal Kariho Lehtonena. Stars opravdu tento krok pomohl a dvě minuty před koncem Jamie Benn vyrovnal na 3:3.

Jenže poslední slovo si vzali hosté, kteří v 11. minutě nastavení dali v přesilovce díky kapitánovi Davidu Backesovi vítězný gól. Série je vyrovnaná 1:1. Aleš Hemský i Radek Faksa z Dallasu vyšli naprázdno, Dmitrij Jaškin ze St. Louis do zápasu nenastoupil.