Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2017 14:33
video zpověď glosátora

Když prohraju soud, prodám zlato z olympiády, říká Vízek

Ladislav Vízek
Zdroj: Nova Sport
Ladislav Vízek

Známý fotbalový glosátor Ladislav Vízek připustil, že v nejbližších týdnech čeká soudní stání s dočasným šéfem českého fotbalu Romanem Berbrem. Řešit se má žaloba pro nactiutrhání. Pokud by Vízek prohrál, prý prodá svou olympijskou medaili.

V roce 1980 na hrách v Moskvě vybojovali čeští fotbalisté zlato. Byl u toho i Ladislav Vízek, tehdy opora pražské Dukly. Dnes je z něj známý glosátor, který se nebojí mluvit otevřeně. A to mu občas zadělá na nějaký ten problém.

Před dvěma lety označil Vízek funkcionáře Romana Berbra za zlo fotbalu a připomněl jeho minulost ve Státní bezpečnosti. Přišla žaloba. Soud ještě neproběhl. Jenže jak se zdá, stání se blíží. Náznakem je už proběhlá kauza, v níž uspěl rozhodčí Kordula. Tomu dal soud za pravdu v tom, že se Berbrovi za kritiku omlouvat nemusí.


Jenže i pro samotného Vízka to bude nepříjemné: "V téhle době, kdy má FAČR takovou morálku a chování, tak myslím že mě čeká do měsíce do dvou stání s panem Berbrem," tuší fotbalový internacionál. "Prohrává soud za soudem. Chce omluvu i ode mě. Nevím, jestli je tak ješitnej. A dokonce chce i finanční odškodnění," dodává populární komentátor fotbalového dění.


Určitý strach je na Vízkově tváři znát, přesto dál mluví odvážně a opět dění v českém fotbalu kritizuje.


"Já si teda myslím, že se nic nestalo a ženou to do nesmyslů. FAČR reprezentuje jen pan Berbr a vidíte, co se děje - nemá lístky pro internacionály, nebo jedině za 3000 korun. Je to taková ostuda trošku. Celkově se to odráží i na fotbalovém klima, na národním týmu. Lidé si stěžují, ztrácí důvěru a já se jim nedivím," vypráví Ladislav Vízek.


Až na soud opravdu dojde, má bývalý český reprezentant připravené pro případ prohry řešení. "Kdybych prohrál, a musel bych zaplatit 100 tisíc, tak na to mám připravenou olympijskou medaili. Uvidím, jestli jí FAČR koupí, protože jiný peníze bych na to použít nemohl. Prostě kdyžtak prodám kus olympiády...," mluví smutně. "To by myslím byla ostuda spíš pro fotbalový svaz, než pro mě," dodává.

ram, crm TN.cz