Publikováno 29. 7. 2017
grand slam gratulujeme!

Vítězka letošního Wimbledonu čeká dítě: Finále vyhrála v 11. týdnu!

Jordanne Whiley se svojí deblovou parťačkou
Zdroj: Profimedia

Letošní Wimbledon už je minulostí, ale i dva týdny po finálových zápasech píše krásné příběhy. Ten zatím poslední se týká dokonce jedné z wimbledonských šampiónek. Jordanne Whileyová totiž světu oznámila, že je těhotná.

Vzpomeňte si na Serenu Williamsovou. Ta na jaře prostřednictvím sociální sítě pověděla fanouškům o svém těhotenství. Člověk přitom nemusel být kdovíjaký počtář, aby zjistil, že v očekávání byla bývalá světová jednička už v době  Australian Open, na jehož konci se radovala ze zisku grandslamové trofeje.
 

A obdobně tomu tentokrát je u Jordan Whileyové, šampiónky ve čtyřhře vozíčkářek. Pětadvacetiletá Britka se pochlubila, že se svým koučem a přítelem v jedné osobě Marcem McCarrollem čekají miminko. Vzápětí přiznala, že když třetí grandslamový turnaj sezóny vrcholil, byla v jedenáctém týdnu.
 

Těhotná byla už v době French Open, kvůli volnostem se tehdy necítila vůbec dobře, jak sama přiznala. "Na Wimbledon jsem už byla připravenější. Věděla jsem, jak to zvládnout," uvedla.

A zvládla to perfektně. Spolu se svojí japonskou parťačkou, o tři roky mladší Yui Kamijiovou zdolaly ve finále čtyřhry vozíčkářek pár Buisová/de Grootová a Jordan se tak svému prvnímu potomkovi bude moci pochlubit s trofejí pro wimbledonskou šampiónku.

msl TN.cz