Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2018
Fotbal Reakce fanoušků

Fanouškům AS Řím dochází trpělivost! Schicku, začni už hrát!

Patrick Schick
Zdroj: Profimedia

Fanoušci AS Řím a Patrika Schicka i nadále čekají, až tenhle český talent dá v Serii A svůj první gól v dresu celku, do kterého přestoupil už v srpnu. Jeho výkony sice nejsou špatné, ale s tím do římského celku nešel. AS za něj nedalo miliardu, aby si zápasy odehrál, ale aby v nich dával góly. Některým fanouškům už v této souvislosti dochází trpělivost.

Jednadvacetiletého Schicka koupil AS Řím ze Sampdorie za 42 milionů eur (v přepočtu 1,1 miliardy korun – to je částka za přestup i s bonusy, kterou AS Řím za Schicka zaplatil). Samozřejmě, hráč se musí aklimatizovat a zvyknout si mezi novými spoluhráči.

 

Jenže v AS Řím je už od srpna a za tu dobu dal v devíti odehraných zápasech pouze jediný gól – to bylo ke všemu v osmifinále Italského poháru. V Serii A ale pořád nic. A fanoušci začínají být netrpěliví. „Zatím si nás jen zklamal, tak se prober, jinak jdeš zpátky do Bohemky. No tak Patriku, začni konečně hrát,“ vzkazují Schickovi fanoušci na sociální síti. Mnozí s ním ale mají ještě trpělivost. „Nenech se odradit. Jsme s tebou a budeme tě podporovat,“ opakuje se často v komentářích.

 

 

Patrik Schick zažívá životní období, jako na houpačce. V létě se psalo o tom, že jeho přestup ze Sampdorie do Juventusu padl na základě zdravotních potíží se srdcem, které Schickovi odhalili doktoři na vstupní prohlídce. Pak se ukázalo, že srdce nebylo pravým důvodem toho, proč Schick neodešel do Juventusu. Zkrátka se rozhodl pro AS Řím a jeho podmínky.

 

Nicméně, problémy se srdcem Schick opravdu měl. "Nejde o nic vážného, jde pouze o výsledek kombinace nemoci a enormního vytížení v sezoně,“ uvedl v listopadu pro deník Sport hráčův agent Pavel Paska.

 

 

Patrik Schick podstoupil v pondělí další vyšetření na kardiologii, které potvrdilo, že jeho srdce je zdrávé a nijak není ohrožena jeho kariéra.

lju TN.cz