Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 11:35
Fotbal Tajemná tvář

Kdo vede Šachtar? Na tiskovku dorazil místo trenéra Zorro!

Pablo Fonseca
Zdroj: Profimedia

Více, než o dění na hřišti v posledním skupinovém zápase Ligy Mistrů mezi Šachtarem Doněck a Manchesterem City, se mluví o pozápasové tiskovce. Trenér ukrajinského velkoklubu Fonseca se totiž před měsícem nechal slyšet, že když jeho svěřenci postoupí ze skupiny, přijde na poslední tiskovou konferenci v převleku Zorra mstitele. A přesně to se stalo. Šachtar porazil City a na setkání s novináři nakráčel kouč s maskou!

Když se něco slíbí, musí se to dodržet. A přesně těmito slovy se řídil lodivod Doněcku Paulo Fonseca. Zkušený Portugalec nahradil v Zorrově masce a kápi Antonia Banderase a vydal se po zápase odpovídat na dotazy novinářů. „Když se můj tým dostane do playoff Ligy Mistrů, přijdu na poslední tiskovku převlečený za Zorra,“ hecoval na začátku listopadu.

A celou akci si podle svých slov náramně užil. „Byla to moje nejradostnější tisková konference v kariéře,“ prozradil 44letý bývalý portugalský fotbalista. Aby ne. Jeho svěřenci totiž jako první zastavili rozjetý vlak, který vyjel na začátku srpna ze stanice Manchesteru City. Po gólech dvou svých brazilských hráčů vyprovodili anglický celek s výsledkem 2:1 a kvalifikovali se ze skupiny Šachtar, City, Neapol a Feyenoord dál mezi nejlepších 16.

med TN.cz