Publikováno 21. 9. 2017
NHL China Games

Kdo to je Jaromír Jágr? Reakce hokejistů z Číny vás pobaví! VIDEO

Hokejisté v Číně a Jaromír Jágr
Zdroj: Nova Sport/Profimedia

V Číně získává hokej na oblibě. Dnes se dokonce v Šanghaji hrálo utkání týmů NHL. Los Angeles v něm porazilo Vancouver 5:2. Televize Nova má na místě štáb, který zjišťoval u místních malých hokejistů, jaký mají přehled o světovém hokeji. Co myslíte, že řekli na jméno Jaromír Jágr?

Jaromír Jágr, to je pojem a jméno, které znají lidé téměř na celém světě. Když se ve Spojených arabských emirátech zeptáte na tohoto legendárního hokejistu, i pakistánčtí či indičtí taxikáři vědí, že hraje NHL, byť nevědí, odkud Jágr pochází (zkušenost redaktora).

 


Když se však zeptal náš redaktor v Šanghaji malých hokejistů: "Víte, kdo je Jaromír Jágr?" přišla kupodivu trochu jiná reakce. Podívejte se sami...

 

 

"Jaromír Jágr? Nevím, ne, ne, nevím," odpovídaly malé čínské naděje. Hokejová teorie zkrátka není v Číně zatím na příliš dobré úrovni. Ale i proto se v Šanghaji konal zápas týmů NHL, aby se zvedlo povědomí a zájem zejména o nejprestižnější hokejovou ligu světa.

 Malí Číňané také tápali nad tím, jak se správně vyslovuje jméno Henrik Sedin. "Henrik Sajden, jo, je to Henrik Sajden. Jeho bratr je Daniel Sajden," říkali kluci. Rozhovor, který byl možná jejich první v životě, ale zaručeně každého pobaví.

 

Hokej v Číně zaznamenal velký progres především díky založení týmu Kunlun Red Star, který hraje ruskou KHL. V jeho kádru však nastupují především Finové, Švédi, Kanaďané, Američané a Rusové. Klub měl ovšem problémy s návštěvností, která se v loňské sezoně často pohybovala jen okolo jednoho tisíce diváků.

lju TN.cz