Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2016 19:36
video byl to sympaťák

Kdo byl Luis Salom? Miláček i vztekloun, co rozesmál Brno

Luis Salom
Zdroj: facebook.com
Luis Salom

Ta smutná zpráva přišla jak blesk z čistého nebe. Luis Salom zemřel, bylo mu pouhých 24 let. Všechno měl před sebou, pořád se smál. Byl idolem dívek nejen ve Španělsku. Tmavé oči, úsměv sympaťáka. Jeho život vyhasl ve 12 zatáčce okruhu Catalunya v pátek 3. června 2016.

Luise Saloma si moc dobře pamatovali i motocykloví fanoušci na Velké ceně Brna. Tenhle šikovný jezdec v roce 2012 skončil na Masarykově okruhu na bedně, na druhé příčce a i v celkovém pořadí bral na konci sezony druhé místo. O 2013 závod Moto3 vyhrál a jen potvrdil svůj obrovský talent. To už si jej vyhlédli o kategorii výš a tak přestupoval do prestižnější Moto2.

16

GALERIE: Luis Salom

Zdroj: facebook.com

Luis Salom - 2

Hodnocení:A právě v roce 2014 si ho Brno pamatuje díky šílenému amoku, který stropil po pádu už v pátém kole. Salom Brno miloval a doufal ve skvělý výsledek. Namísto toho se ale vztekal tak, že se mu všichni museli smát.

To ale k tomuto sympaťákovi patřilo. Byl idolem i kvůli svému temperamentu. Sociální sítě po jeho smrti zaplnily zejména vzkazy jeho fanynek.


Paradoxně to byl on, kdo jako jeden z prvních testoval nové airbagy pro motocyklové závody. A při jednom z pádů mu možná toto bezpečnostní opatření zachránilo život. Bohužel, pád ve volném tréninku v Katalánsku nepřežil. Navzdory tomu, že onen airbag měl na sobě...Jeho život vyhasl skoro doma. Luis Salom byl rodákem z nedalekého ostrova Mallorca. Miloval život, rychlost, ale i psy. A uměl se smát...

ram TN.cz