Publikováno 14. 7. 2017
NHL San Jose Sharks

Kde se vzal? Neznámý český talent podepsal smlouvu v NHL!

Josef Kořenář
Zdroj: Profimedia
Josef Kořenář

Jmenuje se Josef Kořenář, je to český gólman, kterému je devatenáct let. Je odchovancem jihlavské Dukly, odkud odešel do nižší zámořské soutěže, kde uplynulý ročník odchytal za tým Lincoln Stars. Jeho výkony však zaujaly San Jose Sharks natolik, že s ním podepsali smlouvu, i když Kořenář nebyl draftovaný. Naváže tak na příběh Andreje Šustra?

Úplně neznámý není. Josef Kořenář chytal na mistrovství světa do 18 let. Jinak chytal za mládežnické týmy Dukly Jihlava. Naposledy působil v Lincoln Stars v zámořské USHL. " Josef dostal šanci zúčastnit se nováčkovského kempu, kde zazářil a přesvědčil generálního manažera Douga Wilsona o tom, že právě on může být budoucností Žraloků mezi třemi tyčemi. Pepo, gratulujeme a držíme pěsti i dál," uvedl na svém Facebooku Sport Invest, agentura, která mladíka zastupuje.

 


Trochu to připomíná cestu, kterou se do nejslavnější ligy světa dostal obránce Andrej Šustr. Také nebyl draftován, stejně jako Kořenář. Navíc před odchodem do NHL působil také v USHL a později v NCAA. Poté však dostal šanci v organizaci Tampy Bay a dnes tam patří mezi klíčové zadáky.

 

Andrej Šustr
Zdroj: Profimedia Andrej Šustr
 


Podobně by to mohlo být i s Kořenářem. "Je to velké překvapení a obrovská pocta. Poté, co jsem nebyl draftován, jsem v něco takového ani nedoufal. Můj agent Robert Spálenka mi ale zajistil možnost účastnit se kempu San Jose a tam si vše fantasticky sedlo," uvedl v tiskové zprávě Kořenář.

 

Kořenář bude s největší pravděpodobností začínat sezonu v týmu San Jose Barracuda, což je farma Sharks. S týmem podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu.

 


Jihlava se tak má v posledních letech čím pyšnit. Vždyť z týmu Dukly pochází mimo Kořenáře i skvělý Jakub Škarek, který si v sedmnácti letech vysloužil šanci v extraligové Spartě a českou nejvyšší soutěž si zachytá v další sezoně, ale za rodnou Duklu. Příští rok by neměl chybět na draftu a není pochyb, že pokud se nestane nic mimořádného, také on podepíše v některém z týmů NHL.

 

Jakub Škarek
Zdroj: Tomáš Kostečka Jakub Škarek

lju TN.cz