Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 16:34
fotbal to jsou nápady

Kazaši radí Slavii: Astanu nechte jít dál, soustřeďte se na ligu!

Jaroslav Šilhavý
Zdroj: Profimedia

Hodně rušno je v táboře kazašské Astany před posledním zápasem v základní skupině Evropské ligy. Přímý souboj o postupové místo ze skupiny svedou s pražskou Slavií a na střet se chystají opravdu důkladně. Nejen, že Astana do Česka přijela už minulou středu, ale na tiskové konferenci Sešívaných předvedli zajímavou show také tamní novináři.

Už na začátku týdne vpustili kluboví novináři na astanský web rozporuplný článek řešící pražské kluby. Fanoušky Slavie označili za pražskou inteligenci, v čele s bankéři a vysoce postavenými úředníky. Naopak fanouškovská základna rivala ze Sparty, to jsou podle Kazachů hlavně pracující a lidé, kteří se často na veřejnosti projevují násilně.Ještě větší pozdvižení ale způsobili vyslanci Astany na slávistické tiskové konferenci. Na lodivoda Slavie Jaroslava Šilhavého padl nejeden hodně neobvyklý dotaz. „Neměli byste raději zaměřit své úsilí na českou ligu a pustit Astanu dál?“ poukázali tak kazašští novináři na pro Slavii ne moc příznivou situaci v domácí soutěži.

Slavia Praha
Zdroj: Profimedia


Slavie rozhodně ustoupit nehodlá. „Je jasné, že jsme nepočítali s tím, že budeme za Plzní s takovou bodovou ztrátou. Ale myslím, že tady v Evropské lize si můžeme napravit reputaci, a pokud se nám podaří postoupit, bude to velký úspěch. Ten zítřejší zápas je pro nás jako takové finále,“ zareagoval kouč Sešívaných. „Jako v každém jiném zápase budeme chtít vyhrát,“ dodal.V Edenu proběhne zápas Slavie s Astanou už zítra a čeká se plný dům. Vždyť Slavii stačí bod k postupu do dalšího kola Evropské ligy, ve kterém by mohla narazit třeba na londýnský Arsenal s Petrem Čechem, nebo například Atlético Madrid. Nečeká je ale nic lehkého. Kazašský mistr už je týden v Praze a na Slávisty se připravuje hodně intenzivně!

med TN.cz