Aktualizováno 1.6. 2017 13:53
stanley cup zvláštní zvyky

Kauza sumec: Za zdechlinu na ledě mu hrozilo vězení, pak si oddychl

Ryba na ledě
Zdroj: Profimedia

Boj o Stanley Cup je v plném proudu a fanoušci obou táborů vymýšlejí různé věci, jak soupeřově týmu znepříjemnit situaci. Jacob Waddell zašel dokonce tak daleko, že během prvního zápasu finálové série mezi Pittsburgem a Nashvillem hodil na ledovou plochu mrtvého sumce za což mu hrozilo i vězení. Nakonec ho okresní soud omilostnil i díky nátlaku fanoušků.

Jacob si vyrazil na první zápas finále Stanley Cupu, že podpoří Nashville, kterému už dlouhá léta fandí. Jenže těžko říct, jestli Predátoři stáli o takový druh podpory, protože Jacob na led hodil mrtvého sumce! Hra se přerušila, přispěchal správce s lopatou a rybu z ledu odklidil.
 

 

Hrozná sranda, pomyslel si nejspíš šestatřicetiletý fanoušek. Méně vtipné to však přišlo vedení klubu, které proti němu vzneslo celkem tři obvinění. Za rušení veřejného pořádku, narušení sportovní události a nabádání k zločinu.

 

 

Jacobovi pak rychle zmizel úsměv na tváři a měl co dočinění s okresním státním zástupcem. Když se ho ptali reportéři z místního rádia, proč to udělal, odpověděl, že to byl prostě hloupý nápad.
 

"Zachoval jsem se jako buran," sypal si Waddell popel na hlavu.
 

Když pak sledoval druhé finálové utkání, měl pořádné nervy a to nejen proto, že Nashville to první prohrál, ale hlavně proto, že netušil, jak to dopadne s obviněním. Fanoušci dokonce během zápasu vyvěsili transparent, na kterém vyjádřili Jacobovi podporu.
 

Možná i právě podpora fanoušků obměkčila okresního státního zástupce, který obvinění nakonec stáhl.
 

"Kámo, to je paráda! Poslední dny byly fakt hrozný," řekl omilostněný fanoušek novinářům, když se dozvěděl, že nebude soud.


 

mm TN.cz