Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2017
Fotbal Posedí si déle

Kauza "kokeš" znovu u soudu: Dealer Vaňka dostal přísnější trest!

Vítězslav Meišner a Ondřej Vaněk
Zdroj: Profimedia

Drogový dealer Vítězslav Meišner, který dodával kokain a extázi také reprezentačnímu fotbalistovi Ondřeji Vaňkovi, stráví za mřížemi 8,5 roku, namísto šesti let. Trest mu dnes zpřísnil pražský vrchní soud.

Vítězslav Meišner, v jehož kauze vypovídali fotbalisté Ondřej Vaněk a Jan Kopic, byl v červnu za distribuci drog odsouzen k šesti letům vězení. Trest mu udělil pražský městský soud. Dnes mu však pražský vrchní soud zpřísnil trest a Meišner si odsedí 8,5 let. Verdikt je pravomocný.

 

 

Policie sledovala bývalého hráče pokeru Meišnera od roku 2015 a odposlouchávala mu telefon. Zachytila i řadu jeho hovorů s Vaňkem v době, kdy záložník hrál za Plzeň. Fotbalista mu mimo jiné sděloval, že jde na diskotéku a "zkusí prášek", který je "dobrý s kokešem". Jindy říkal "potřebuju to pro kluky z Plzně" nebo "když je volno, tak všichni hulí".

 

Český rozhlas uvedl, že policie od září prověřuje i nadále fotbalistu Vaňka, který momentálně hraje v ruské Ufě. A to pro možnou křivou výpověď. V tomto případě však žádné obvinění zatím nepadlo.

lju TN.cz