Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 5. 2017
Fotbal Výpověď

Kauza drog ve Viktorii Plzeň: Tohle vypověděl u soudu Jan Kopic!

Jan Kopic
Zdroj: Profimedia

Plzeňský fotbalista Jan Kopic dnes u soudu v hlavním líčení, v kauze údajného drogového dealera Vítězslava Meišnera, popřel, že by měl s drogami vlastní zkušenost. Ve výpovědi připustil, že obžalovanému půjčil půl milionu korun jen několik týdnů poté, co se s ním seznámil a to na žádost dalšího českého reprezentanta Ondřeje Vaňka. O tom, že by Meišner prodával drogy, prý nic nevěděl.

Kopic u soudu mnohé přiznal. "Znám tady Víťu, seznámili jsme se v březnu minulýho roku na nějaký párty v Praze. O měsíc později jsem byl kontaktován. Volal mi kamarád Ondra Vaněk, jestli můžu půjčit peníze pro Víťu. Samozřejmě jsem to nejdřív odmítl," řekl u pražského soudu Jan Kopic.

 

 


Souhlasil prý až po opakovaném telefonátu, když dostal slib, že to bude tzv. "na papír", poté Meišnerovi na základě písemné smlouvy půjčil 500 tisíc korun na dvacetiprocentní úrok s tím, že mu půjčené peníze vrátí do měsíce. "Na účet mi poslal 100 tisíc, potom jsme byli pořád v kontaktu, že mi vrátí zbytek, ale pak byl zadržen," uvedl plzeňský záložník. Na co peníze potřeboval Kopic údajně nevěděl.

 


"Měl pěkný auto, hrál poker i v Americe," odpověděl Kopic na dotaz soudkyně Moniky Křikavové, co vše o Meišnerovi věděl. S obžalovaným se prý viděl třikrát až čtyřikrát, a z toho dvakrát až třikrát v klubu na nějaké párty. Večírky popsal jako diskotéky, ale prý se tam nesetkal s tím, že by se na nich někdo bral nebo prodával nějaké drogy.

 

 


S přítelem Vaňkem nikdy nehovořili o tom, že by bývalý útočník Plzně bral drogy. "Jako někdy jsme si dělali srandu," dodal Kopic.

 


Policie sledovala Meišnera, obžalovaného z distribuce extáze a kokainu, už od roku 2015 a odposlouchávala jeho telefon. Podle Radiožurnálu, který na kauzu upozornil, v odposleších zachytila i Vaňka, s nímž se obžalovaný domlouval ohledně "prášku". Vaněk do policejního protokolu uvedl, že žádné drogy nebere. U většiny telefonátů přiznal, že svůj hlas nepoznává, tvrdil ale, že jen "machroval" nebo byl opilý.

TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.