Publikováno 12. 11. 2017
hokej Nevídaný debut

Někdejší hvězda NHL si ve 45 letech střihla debut v reprezentaci

Darius Kasparaitis
Zdroj: topwallarena.com
Darius Kasparaitis

Nestárnoucí Jaromír Jágr se ve 45 letech ještě prohání v Calgary, další slavný hráč NHL si v témže věku dokonce odškrtl premiéru v reprezentaci! O koho jde a jak jeho debut dopadl?

I když kariéru oficiálně ukončil už před osmi lety, nedalo mu to a teď je zase zpátky, byť na nižší úrovni. Jeho comeback ale překvapivě vyústil až v účast v národním týmu Litvy, za který debutoval ve 45 letech a dokonce se mu povedlo vstřelit gól!

Možná jste už poznali, že řeč je o zkušeném obránci s více než 900 starty v NHL Dariusi Kasparaitisovi. Někdejší reprezentant Sovětského svazu a Ruska, který na olympijských hrách vyhrál kompletní sbírku cenných kovů, uzavřel svou profesionální dráhu v roce 2009 v dresu Petrohradu, kde se následně na chvíli přesunul do realizačního týmu.


Jeho touha po hokeji ale byla tak velká, že v kravatě dlouho nevydržel a v sezoně 2013/14 naskočil do litevské ligy. V ní toho sice kvůli různým zdravotním potížím mnoho neodehrál, ani to mu ale nebránilo v tom, aby si tento týden odbyl debut v tamní reprezentaci!

Za Litevce nastoupi na turnaji v Klajpedě proti Estoncům a gólem přispěl k vítězství svého týmu 7:2. "Nějaký čas jsem na ledě nebyl, ale cítil jsem se skvěle. Je fajn vědět, že stále ještě mohu hrát i na těhlé úrovni," řekl bývalý lídr New York Islanders či Pittsburghu s tím, že jeho cílem je účast na mistrovství světa divize B příští rok v Kaunasu.

fre TN.cz